Home / درباره ما / درباره گروه

درباره گروه

درباره گروه

گروه کوهنوردی آذر بناب

شهرستان بناب در جنوب آذربایجان شرقی واقع است که از طرف شمال به شهرستانهای عجبشیر، آذرشهر و تبریز، از طرف جنوب به شهرستانهای ملکان، میاندوآب و از طرف غرب به دریاچه ارومیه و از طرف شرق به شهرستان مراغه متصل می شود، از لحاظ جغرافیای طبیعی شهرستان بناب دشت نسبتا همواری است که از یک طرف تکیه با کوهپایه های کوه سهند دارد و از طرف دیگر با شیبی ملایم به دریاچه ارومیه متصل است، وجود همین وضیعت جغرافیایی باعث گشته که از شهرستان بناب به عنوان یک قطب کشاورزی و دامپروری و اخیرا در طول 40 سال گذشته با رشد چشمگیری که در صنعت داشته یاد شود.

نزدیکی به کوهپایه و کوه سهند و مخصوصا وجود کوه قره قشون با ارتفاع 1651 در جنوب شهر بناب باعث ایجاد انگیزه ای برای فعالیتهای کوهپیمایی و کوهنوردی در میان اقشار مختلف مردم مخصوصا میانسالان گشته. تاریخچه کوهپیمایی در شهرستان بناب از قبل از انقلاب تا سال 1378 به صورت انفرادی و پراکنده بوده بعد از آن در قالب هیئتهای کوهنوردی و هیئت ورزشهای همگانی می باشد.

گروه آذر بناب فعالیت خود را به طور غیر رسمی از سال 1378 در قالب هیئت کوهنوردی شروع کرد و در سال 1388 با تعیین اسم آذر برای خود و با همت هیئت رئیسه ( 1-علیرشا کشاورز 2- محمد پناهنده 3-علی اکبر علیخانفام 4- غلامرضا طلوعی 5-رقیه پورفتاح ) فعالیتهای خود را رسمیت بخشید. گروه کوهنوردی آذر بناب در طول سالهای گذشته اکثر قلل مرتفع ایران از جمله دماوند، علم کوه، سبلان، دنا، زردکوه، اشتران کوه، کرکس، توچال، خلنو، آزاد کوه و اکثر قله های دیگر ایران و مسیرهای مختلف و همچنین تمامی قلل بالای 2000 و 3000 متر سهند را شناسائی و فتح کرده، از دیگر افتخارات گروه آذر بناب چندین مورد صعود زمستانی کوه سهند می باشد که در نوع خود سخت و طاقت فرساست و صعود به قله آرارات ترکیه است. گروه آذر بناب 60 نفر  عضو داشته که تعداد 30 الی 40 نفر آن به طور مرتب در برنامه های گروه حضور دارند. اخیرا هم خانمهای عضو گروه با تشکیل تیم بانوان گروه آذر بناب به طور مرتب و هفتگی در حال فعالیت هستند. در حال حاضر هیئت مدیره گروه متشکل است از :1-علیرضا کشاورز 2-محمد پناهنده 3-حسین مهر فر 4-رسول شکوریان 5-حمید آذر؛

گروه آذر بناب هر ساله در اسفند ماه اقدام به برگزاری مجمع عمومی نموده و از میان اعضاء خود با رای گیری، اعضای هیئت مدیره را انتخاب می کنند. سپس مسئول فنی گروه با ارائه برنامه شش ماهه اول گروه فعالیت خود را در سال جدید آغاز می کنند. در پایان برنامه شش ماه اول برنامه شش ماه دوم برای صعود های زمستانی تدوین می شود. سرپرستی گروه تا سال 90 بر عهده آقای حمید آذر بود ولی از ابتدای سال 90 با تشکیل مجمع عمومی و با رای گیری، آقای محمد پناهنده عهده دار این سمت شدند. و همچنین مسئول فنی گروه آقای علیرضا کشاورز و مسئول روابط عمومی آقای رسول شکوریان می باشند .

 

درسال92 هیئت مدیره جدیدتیم عبارت انداز:1-محمدپناهننده(سرپرست تیم)

2-علیرضاکشاورز(مسوول کمیته فنی)

3-مهدی بیرامی وخانم هاشمپور(روابط عمومی)

4-یاسرپیرایه(مسوول امور مالی)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.